Алуминиумски LED осветлување Домување

Алуминиумски LED осветлување Домување

短描述:

Процесот на производство: 800-1600T висок притисок умре-кастинг машина, ЦПУ обработка по Материјал: 380 или ADC12 легура на алуминиум Површинска обработка: боени, или влажна сликарство Употреба: висок залив или ниска со LED светло за ладење, апликација за магацин, дистрибуција продавница, спортски стадион, итн


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • 机器规格

  描述

  机器视频

  Процесот на производство:800-1600T висок притисок умре-кастинг машина, ЦПУ обработка по

  Материјал: 380 или ADC12 алуминиумски легури

  Површинска обработка: боени, или влажна слика

  Употреба: висок залив или ниска со LED светло за ладење, апликација за магацин, склад дистрибуција, спортски стадион, итн

 • 上一个产品:
 • 下一个产品:
 • 相关产品

  WhatsApp Online Chat !